Виховна діяльність

 

Виховна діяльність

комунального закладу

«Харківський спеціальний навчально-виховний

комплекс ім. В.Г. Короленка»

Харківської обласної ради

КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ 
ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

ЗАХОДИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ І МОЛОДІ

Виховна робота навчального закладу спрямована на:

формування особистісних рис громадян України, національної свідомості та самосвідомості учнів;

виховання поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки;

формування високої мовної культури, досконале володіння українською мовою;

утвердження принципів загальнолюдської моралі на основі відновлення історичної пам'яті;

виховання духовної культури особистості;

збагачення народними традиціями, звичаями;

виховання свідомого ставлення до навчання, розвиток пізнавальної активності і культури розумової праці;

формування творчої працелюбної особистості, виховання цивілізованого господаря;

забезпечення високої художньо-естетичної культури, фізичного розвитку учнів, охорони та зміцнення здоров'я;

формування екологічної культури учнів, гармонії їх відносин з природою;

посилення уваги на виховання репродуктивного здоров’я;

створення умов для творчого розвитку природних обдарувань учнів, залучення їх до різноманітної діяльності за інтересами, допомоги у знаходженні справи до душі;

посилення уваги до питань морально-етичного виховання, створення системи успішної профілактики відхилень у поведінці учнів;

створення умов для соціального захисту дітей, особливо дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування;

зміцнення служби соціальної та психолого-педагогічної допомоги дітям, батькам, сім'ям;

організацію педагогічно доцільної системи учнівського самоврядування, колективне планування діяльності вихователів та учнів Малої ради;

доцільне використання можливості позашкільних навчальних закладів для організації позакласної та позашкільної виховної роботи навчального закладу тощо.

Педагогічним та учнівським колективом школи, реалізуючи задачі виховання, в основу співпраці покладено ідею А. С. Макаренка про єдиний педагогічний колектив, який об'єднаний загальною метою діяльності.

Учнівське самоврядування у навчальному закладі залучає учнів до різнобічної глибокозмістовної діяльності за важливим принципом: «Самостійно вирішили – самостійно зробили – самостійно відповідаємо». Функціонування органів самоврядування виділяє пов’язані між собою основні напрями діяльності: організаторські, комунікативні, пропагандистські, компенсаторні, моделюючі, прогностичні тощо.

Органи учнівського самоврядування НВК – Мала рада – тісно співпрацюють з адміністрацією та педагогічним колективом школи.

Мета і завдання учнівського самоврядування:

1. Всебічний розвиток, самовдосконалення, самореалізація на благо собі, школи, родини, України;

2. Забезпечення і захист прав та інтересів учнів на основі виконання правил НВК;

3. Формування почуття відповідальності, свідомого ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ класного та шкільного життя, оволодіння мистецтвом управління;

4. Сприяння реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей;

5. Прагнення до узгодженості та балансу інтересів між учнями й дорослими тощо.

Щорічно у навчальному закладі проводяться дні великого і малого самоврядування. Члени Малої ради організовують шефську діяльність у молодших групах, допомагають у роботі шкільної Ради із питань харчування, з підготовки та проведення загальношкільних свят, благодійних акцій, контролюють чергування учнівських груп, відслідковують поведінку дітей, ведуть пропаганду здорового способу життя тощо.

Педагогічним колективом розроблено психолого-педагогічне проектування соціалізації особистості у 2-12-х класах. Проводяться систематичні семінари та тренінги.

При навчальному закладі працює Мала генетична Академія. Двічі на рік проводиться діагностика учнів 1-12-х класів, їх батьків. Проектуються перспективні задачі для кожної вікової групи та навчального закладу в цілому науковими співробітниками генетичного центру та членами Малої генетичної академії.

Плідно працює психологічний гурток «Пізнай себе». Проводяться семінари-тренінги, анкетування учнів та батьків, тестування та консультування (професійної орієнтації) учнів з метою виявлення талановитих дітей.

Актуальною в умовах НВК є проблема правового виховання у зв’язку з реалізацією Положень державних документів «Національної програми правової освіти населення» та «Програми правової освіти населення Харківської області», «Комплексної програми профілактики правопорушень у Харківській області». Проводяться семінари із правової освіти, запобігання та профілактики злочинності, поширенню алкоголізму, наркоманії, токсикоманії та СНІДу серед неповнолітніх .

Завдяки діяльності членів Асоціації незрячих юристів області, до якої входять випускники навчального закладу, працює гурток правових знань.

Традиційним у закладі є проведення зустрічей-знайомств із новими учнями-старшокласниками, Новорічних свят, святкування Дня вчителя, Дня Святого Миколая, Дня святого Валентина, Дня захисника Вітчизни, Масляної, конкурсу акторської майстерності, 8 Березня, різноманітних фестивалів, свят-вшанування Ветеранів війни і праці, учасників бойових дій тощо.

Щороку стартує загальношкільний захід «Особистість та подія року», що включає номінації: «Ерудит», «Творча обдарованість», «Спортивна надія», «Золотий голос», «Лідер шкільного самоврядування» тощо. Учнів кожного року нагороджують спеціальними одноразовими стипендіями Харківського обласного управління податкової інспекції Харківської обласної державної адміністрації.

Колектив учнів школи здійснює пошукову роботу в межах Всеукраїнської акції «Збережемо пам’ять про подвиг» до Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні та обласній військово-патріотичній акції учнівської молоді «Слобожанські дзвони Перемоги».

У рамках загальношкільної операції «Турбота» проводиться плідна пошукова робота з історії школи, турбота про Ветеранів війни, вчителів та ветеранів-випускників.

При навчальному закладі працює філія дитячої музичної школи №13 ім. Коляди. Художні колективи школи традиційно беруть участь у різноманітних мистецьких заходах та стають переможцями Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, міських фестивалів та конкурсів дитячої творчості.

У НВК працює 12 гуртків, 5 корекційно-розвиваючих і корекційно-естетичних груп, робота яких передбачає вирішення спеціальних завдань, зумовлених особливостями психофізичного розвитку учнів, і впроваджень особистісно орієнтованих програм навчання та реабілітації за індивідуальним та диференційованим підходом.

Додати новий коментар

  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

кр_діжки:

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer