Дошкільне відділення

КОЖНА ДИТИНА – НЕПОВТОРНА
ІНДИВІДУАЛЬНІСТЬ, ЯКА МАЄ
ПРАВО НА ЛЮБОВ І ПОВАГУ.
Марія Монтессорі

У 1981 році на базі Харківської загальноосвітньої школи-інтернату для сліпих дітей був створений єдиний в Україні дошкільний підрозділ. Це єдиний нині дошкільний підрозділ для дітей з вадами зору з цілодобовим перебуванням. Він був і є майданчиком для наукових та пілотних, експериментальних проектів з виховання дітей, що мають вади зору. В дошкільному підрозділі Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс ім.В.Г.Короленка» створено унікальну тифлопедагогічну, наукову та матеріально-технічну базу для всебічного розвитку дитини з особливими потребами.

Реалізація завдань Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція) здійснюється через програмно-методичний комплекс «Програма розвитку дітей сліпих та зі зниженим зором від народження до 6 років».

Для всебічного розвитку дітей педагогами створені особливі умови та здійснюється індивідуальний підхід до кожної дитини.

Основними завданнями навчально-виховної та корекційно-компенсаторної роботи з дітьми з порушенням зору є:

• забезпечення оптимальних умов для системного виховання і освіти дітей з урахуванням особливостей їх психофізичного розвитку;

• корекція вторинних відхилень, що обумовлені зоровою патологією та іншими порушеннями центральної нервової системи;

• формування компенсаторних способів діяльності, що забезпечують нормальний розвиток дитини в умовах сенсорної депривації, які сприяють соціальній адаптації та інтеграції в суспільство;

• збереження і зміцнення, формування фізичного і психічного, соціального та духовного здоров’я дошкільнят.

Дошкільний підрозділ є початковою ланкою 12-річної освіти дитини, де відбувається підготовка дитини до подальшого навчання у школі.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer