КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД “ХАРКІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА ІМЕНІ В.Г. КОРОЛЕНКА” ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Міжнародний день білої тростини – символ самостійності

Міжнародний день білої тростини – щорічний день обізнаності, що відзначається 15-го жовтня. 285 мільйонів людей у всьому світі мають порушення зору: 39 мільйонів – незрячі.

Історія Білої тростини почалася з 1921 року у Великій Британії, коли молодий фотограф Джеймс Бігс через нещасний випадок втратив зір. Впоратися з  труднощами йому допоміг осліплий солдат, що порадив частіше виходити з будинку самостійно. Проте тростина, що супроводжувала чоловіка в його  прогулянках і допомагала орієнтуватися в просторі, в похмуру англійську погоду далеко не завжди була помітна перехожим. Тоді він вирішив пофарбувати її в білий колір. Думка виявилася вдалою, і він почав радити й іншим незрячим людям чинити так само. З часом цією ідеєю скористалася одна з відомих добродійних організацій – вона масово подарувала незрячим білі тростини. З преси про це дізналася вся країна, і з 1932 року Королівський національний інститут для незрячих (Велика Британія) почав офіційно впроваджувати білу тростину серед осіб з порушеннями зору.

Для переважної більшості незрячих людей біла тростина є основним засобом, що забезпечує їм можливість орієнтуватися та самостійно пересуватися в просторі.

У нашій школі ставлення до білої тростини особливе, адже без неї незрячій людині складно уявити своє життя – активне та самостійне.

Саме тому на заняттях з орієнтування в просторі ми щоразу обговорюємо важливість дотримання правил безпечного пересування, відпрацьовуємо техніки володіння тростиною та вивчаємо нові маршрути містом. Ці знання та навички допомагають нашим учням у майбутньому досягати власних цілей, адже незалежність, яку дає біла тростина, відкриває для незрячої людини шлях до самостійності та світ великих можливостей.

 

Тростина для кожного незрячого – це не просто палиця. Це його товаршка, супергероїня і велика помічниця. Можете переглянути відео, які учні робили, які присвячені білій тростині. 

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email