КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД “ХАРКІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА ІМЕНІ В.Г. КОРОЛЕНКА” ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Міжнародний день білої тростини – символ самостійності

Міжнародний день білої тростини – щорічний день обізнаності, що відзначається 15-го жовтня. 285 мільйонів людей у всьому світі мають порушення зору: 39 мільйонів – незрячі.

Історія Білої тростини почалася з 1921 року у Великій Британії, коли молодий фотограф Джеймс Бігс через нещасний випадок втратив зір. Впоратися з  труднощами йому допоміг осліплий солдат, що порадив частіше виходити з будинку самостійно. Проте тростина, що супроводжувала чоловіка в його  прогулянках і допомагала орієнтуватися в просторі, в похмуру англійську погоду далеко не завжди була помітна перехожим. Тоді він вирішив пофарбувати її в білий колір. Думка виявилася вдалою, і він почав радити й іншим незрячим людям чинити так само. З часом цією ідеєю скористалася одна з відомих добродійних організацій – вона масово подарувала незрячим білі тростини. З преси про це дізналася вся країна, і з 1932 року Королівський національний інститут для незрячих (Велика Британія) почав офіційно впроваджувати білу тростину серед осіб з порушеннями зору.

Для переважної більшості незрячих людей біла тростина є основним засобом, що забезпечує їм можливість орієнтуватися та самостійно пересуватися в просторі.

У нашій школі ставлення до білої тростини особливе, адже без неї незрячій людині складно уявити своє життя – активне та самостійне.

Саме тому на заняттях з орієнтування в просторі ми щоразу обговорюємо важливість дотримання правил безпечного пересування, відпрацьовуємо техніки володіння тростиною та вивчаємо нові маршрути містом. Ці знання та навички допомагають нашим учням у майбутньому досягати власних цілей, адже незалежність, яку дає біла тростина, відкриває для незрячої людини шлях до самостійності та світ великих можливостей.

 

Тростина для кожного незрячого – це не просто палиця. Це його товаршка, супергероїня і велика помічниця. Можете переглянути відео, які учні робили, які присвячені білій тростині. 

Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
Email