КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД “ХАРКІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА ІМЕНІ В.Г. КОРОЛЕНКА” ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Відвідання екологічної виставки

У п’ятницю 3-го грудня учні 6-го А класу відвідали виставку “ЕкоАРТ Перетворення”, що відбувається у Харківському методичному центрі культури й мистецтва.

Цей проект втілюють студенти факультету дизайну Харківського національного педагогічного університету ім. Сковороди. Вони постачають основний матеріал. Кураторами проекту є відомі харківські дизайнери.

Основна ідея виставки – дати друге життя речам, що їх, зазвичай викидають. Всі охочі можуть до неї долучитися й презентувати власні вироби.

Окрім екологічної складової, організатори виставки акцентують увагу відвідувачів на ужиткових речах.

Йдеться як про додаткове декорування вже існуючих виробів (оздоблення одягу, прикрашання подушок, декорування гребінців і люстерок тощо), так і про створення нових речей (таршерів, світильників, кошиків і торбинок, хлібницб, розносів, сувенірних іграшок та ін.).

Відвідування цього заходу відбувалося в рамках комбінованого уроку з орієнтування в просторі та соціально-побутового орієнтування.

Ми поставили за мету не просто познайомитися з мистецтвом, а й обговорити побачене, розрізнити, з яких матеріалів були створені речі, можливо, здогадатися, чим вироби були раніше, для чого використовуються тепер і як їх можна застосувати.

Разом з учнями міркували й над тим, що ми змогли би повторити самі або створити те, що може посісти місце на виставці.

Учні виявили зацікавленість до заходу, ставили уточнювальні запитання, дослухалися до рекомендацій і активно збагачували свій чуттєвий досвід.

Відвідання виставки стало потужним стимулом для народження нових творчих ідей, які ми неодмінно втілюватимемо в життя.

Надзвичайно потішив гід, що працював із нашою групою. Його не було ані забагато, ані замало. Він чітко відповідав на запитання й допомагав саме там і тією мірою, якою це було потрібно. Гід виявляв толерантність і повагу, ставлячись до нас, як до звичайних відвідувачів, яким було треба приділити належну увагу.

Більша частина виставки була цілком доступною для оглядання.

 

Її простір доволі великий, але відкритий і не захаращений. Об’єкти були правильно розташованими, тож оглядаючи один експонат, не виникало загрози зачепити інший. Нам дозволили вільно оглядати майже все, за винятком тендітних виробів зі скла.

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email