У часи війни діти потребують додаткової уваги та турботи. Слід ретельніше підбирати слова, щоб не ранити дитину та не вплинути негативно на її психічне здоров’я. Піклування батьків, уважне ставлення, підтримка – це запоруки успішної комунікації.
Психологи ініціативи «Підтримай дитину» дають такі поради:
Ø Враховуйте рівень розвитку та вікові особливості дитини (маленьким дітям варто розповідати менше страшних подробиць, проте необхідно надати чітку відповідь)
Ø Будьте готові до багаторазового повернення до розмови, дитина також може поставити уточнюючі запитання.
Ø Спробуйте допомогти дитині виразити почуття. Для багатьох дітей це складно зробити самостійно, проте вони можуть виразити їх під час виконання творчих робіт, будьте чуйними, також необхідно дотримуватися конфіденційності;
Ø Дітям потрібні заняття улюбленими справами, рутина та відпочинок. Тому побудуйте чіткий розклад, але не забувайте надавати дітям простір для цікавих завдань;
![](https://educom.org.ua/wp-content/uploads/2022/07/4363457567.jpg)