4 січня відзначається Всесвітній день азбуки Брайля, започаткований на честь дня народження винахідника шрифту для незрячих Луї Брайля. У дитинстві він осліп, проте адаптувався до нового способу життя й створив відому на весь світ систему – шрифт Брайля.
У грудні 2019 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила рішення щороку 4 січня відзначати Всесвітній день азбуки Брайля, щоб підвищити обізнаність суспільства про значення азбуки для незрячих та слабозорих.
Що таке азбука Брайля?
Це – тактильний шрифт, який за допомогою 6 точок дозволяє передати всі літери, цифри, музичні, математичні та наукові символи. Він у всьому світі використовується незрячими для читання й забезпечує передачу важливої інформації.
Азбука Брайля надзвичайно важлива у контексті соціальної інтеграції. У світі нараховують приблизно понад 2,2 мільярди незрячих людей чи з порушенням зору.
У сучасних реаліях проблема пошуку ефективних методів та прийомів навчання дітей з особливими освітніми потребами є актуальною, розв’язання якої дозволить сформувати у дітей основну систему освітніх компетентностей, покращити соціальні та моральні якості дитини, підготувати її до подальшого навчання. Педагогами закладу створюються дидактичні посібники для підготовки дітей до вивчення шрифту Брайля.