КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД “ХАРКІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА ІМЕНІ В.Г. КОРОЛЕНКА” ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

В школі пройшов тифлосемінар про застосунки для людей з порушеннями зору

26 березня в ХСШ ім. В.Г. Короленка в онлайн-форматі провели тифлосемінар «Використання мобільних застосунків для людей з порушеннями зору». Доповідачем виступив заступник директора з виховної роботи Андрій Валерійович Орлов.

В сучасному світі мобільні застосунки є невіддільною частиною життя будь-якої людини. Незрячі та слабозорі люди — не виключення. Новітні технології полегшують доступ до інформації, спрощують комунікацію й навігацію в навколишньому світі та допомагають людям з порушеннями зору ставати більш самостійними та інтегрованими у суспільство. Існує дуже багато програм, які можуть надавати голосові підказки та мати безліч адаптивних функцій, щоб незрячі та слабозорі люди могли комфортно користуватись смартфонами, планшетами та комп’ютерами.

Тож під час семінару педагоги та вихователі нашої школи розглянули одразу декілька великих тем про використання подібних технологій.

             Голосові асистенти. До них належать насамперед TalkBack (для Android) та VoiceOver (на iOS). Це вбудовані функції, які озвучують усі дії на екрані, що дозволяє користувачам із порушенням зору взаємодіяти з інтерфейсом. Також у цій категорії можна згадати Google Assistant та Siri — голосові помічники, які виконують запити: набір номерів, пошук інформації, надсилання повідомлень тощо.

             Розпізнавання тексту та зображень. Для цих задач на тифлосемінарі рекомендували декілька програм. По-перше, Seeing AI від Microsoft, який сканує текст, розпізнає обличчя та описує навколишнє середовище. По-друге, це Google Lookout для аналізу зображень, розпізнавання предметів, грошових купюр та штрих-кодів. І по-третє, KNFB Reader, який перетворює текст із зображень в аудіоформат.

             Навігація та орієнтування в просторі. В цій темі Андрій Валерійович Орлов згадав BlindSquare, GPS-додаток, який описує місцеперебування й маршрути, та Soundscape від Microsoft, що створює звукову 3D-карту навколишнього середовища.

             Читання та освіта. На семінарі вчителі та вихователі оглянули функціонал Voice Dream Reader (читає електронні книги вголос) та Braille Tutor (навчає людей шрифту Брайля).

             Спілкування та соціальні мережі. Ці застосунки дозволяють взаємодіяти з навколишнім світом та навіть волонтерами, які готові допомагати людям з порушеннями зору. Це, наприклад, Be My Eyes — застосунок, що з’єднує незрячих із волонтерами через відеодзвінки. Також на семінарі згадали й TapTapSee для ідентифікації предметів за допомогою фото.

Сучасні застосунки для людей з порушенням зору значно покращують якість їхнього життя. Вони надають найрізноманітніші інструменти для самореалізації та комфортного функціонування. Розвиток технологій у цій галузі відкриває нові можливості та доступність до цифрового простору незрячим та слабозорим людям. А тому вивчення таких програм є постійним та дуже важливим напрямком вдосконалення форм роботи у Харківській спеціальній школі ім. В.Г. Короленка. Отримані на тифлосемінарі знання будуть допомагати педагогам нашого закладу у щоденній корекційній роботі з учнями з порушеннями зору.

Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
Email